DERİN ŞENSOY & SELİNSU ZEYNEP DÜZ

GENÇ YILDIZLAR KONSERLERİ SERİSİ
DERİN ŞENSOY & SELİNSU ZEYNEP DÜZ
KEMAN RESİTALİ
7 Nisan 2019 Pazar, 18.30

Ulusal ve uluslararsı yarIşmalardan ödüller alan genç kemancılar Derin Şensoy ve Selinsu Zeynep Düz’e piyanist Gülnara Bahşiş’in eşlik edeceği bu konserde, keman repertuvarının sevilen örneklerinden derlenen zengin bir program ile genç müzisyenler 7 Nisan Pazar günü Mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacaklar.

DERİN ŞENSOY, keman
SELİNSU ZEYNEP DÜZ, keman
GÜLNARA BAHŞİŞ, piyano

PROGRAM

N. PAGANINI | Cantabile
H. WIENIAWSKI | Etude Caprice Op.18, No.4
Derin Şensoy, keman

F. MENDELSSOHN | Keman konçertosu, mi minör Op.64
II. Andante - III. Allegretto non troppo
III. Allegro molto vivace
Selinsu Zeynep Düz, keman

C. W von GLUCK | Melody
H. WIENIAWSKI | Polonaise brilliante, Re Majör
Derin Şensoy, keman


DERİN ŞENSOY, keman

2005 yılında doğan Derin Şensoy keman eğitimine 7 yaşında Çukurova Devlet Konservatuarı’nda Dania Kainova ile başladı. Manana Dugladze ve Bilkent Üniversitesi Ahmet Adnan Saygun Müzik ve Bale Ortaokulu’nda Muhammedjan Turdiev ile bir dönem çalıştıktan sonra Rasim Bağırov’un öğrencisi oldu. Cihat Aşkın, Gülen Ege Serter, Lutsia Ibragimova ve Özcan Ulucan’nın masterclasslarına katıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın solist seçmelerini kazanarak 2017 yılında şef Işın Metin eşliğinde H.Wieniawski’nin “Legende”adlı eserini seslendirdi.
2018 yılında Belgrad’da gerçekleşen “ 9. Serbia International Music Competition” da ve ‘5.Roma International Music Competition’da birincilik ödülleri kazandı.
Derin, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrasının başkemancılığını yapmaktadır. 13 Ocak 2019 tarihinde şef Barış Demirezer yönetimindeki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde, H. Wieuxtemps’ın 5 numaralı keman konçertosunu seslendirdi.
Halen Bilkent Ahmet Adnan Saygun Müzik ve Bale Orta Okulu 8.sınıfta okuyan Derin Şensoy çalışmalarına Rasim Bağırov ile devam etmektedir.SELİNSU ZEYNEP DÜZ, keman

2000 yılında Ankara’da doğan Selinsu Zeynep Düz, keman eğitimine 2006 yılında başladı. Aynı yıl, Türkiye Polifonik Korolar Derneği’nde yer almaya başladı ve altı yıl boyunca Minikler ve Çocuklar Korolarında korist olarak bulundu. 2012 yılında Ankara Üniversitesi Genç Filarmoni Orkestrası ve Çoksesli Korosu’nda yer almaya ve şef Yıldıray Yener iler teori çalışmalarına başladı. İçerisinde bulunduğu beş yıl boyunca orkestrada keman grup şefliği yaptı.
2015 yılında Çankaya Belediyesi Klasik Batı Müziği Yarışması’ndan İkincilik Ödülü kazandı. 2016 yılında Rasim Bağırov ile keman eğitimine ağırlık veren Selinsu, 2018 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne kabul edildi. Çalışmalarına halen Rasim Bağırov ile Bilkent Üniversitesi’nde Lisans Hazırlık sınıfında devam etmektedir.


GÜLNARA BAHŞİŞ, piyano

Özbekistan’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Taşkent’te bitirdi. 1970 Taşkent Devlet Konservatuar’ına girdi ve 1975 senesinde mezun oldu. 1977-1989 yılları arasında piyano öğretmeni olarak Taşkent Devlet Konservatuar’ında görevini yürüttü. 1979-1983 yılları arasında aynı konservatuarda yüksek lisansını tamamladı. Bu yıllar arasında korrepetitör olarak birçok konser ve resital verdi. Çeşitli bestecilerin eserlerini çalmasının yanı sıra özel olarak Bach’ın 48 Prelude- Fugue’den oluşan eserini çalmıştır. 1989-2004 ve 2010-2016 senelerinde Simferopol Music College’da piyano öğretmeni ve korrepetitör olarak çalıştı.
Korrepetitör olarak Ukrayna’nın Harkor, Donetsk, Kiev ve diğer şehirlerinde yarışmalara katıldı. 2012 senesinde İsviçre’de düzenlenen festivalde konserler verdi. 2004-2010 yılları arasında Selçuk Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Devlet Konservatuarlarında çalıştı. 2004-2005 yılları arasında resitaller verdi ve S.Ü. orkestrasıyla birlikte J.S.BACH’ın piyano konçertosunu seslendirdi. 2015 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi’nde korrepetitör olarak çalışmaktadır.