UMUT KOSMAN, NAPOLİTENLER İLE BİR AKŞAM

UMUT KOSMAN
NAPOLİTENLER İLE BİR AKŞAM
4 Mayıs 2019 Cumartesi, 20.00

Bariton Umut Kosman ve piyanist Çiçek Cihan, sevilen napolitenleri seslendirecekleri bir program ile 4 Mayıs cumartesi akşamı Mozarthaus’ta müzikseverler ile buluşacaklar.

UMUT KOSMAN, bariton
ÇİÇEK CİHAN, piyano

PROGRAM

I. A Vuchella
II. Core’n grato
III. Torna a surriento
IV. L’ultima canzone
V. Tu ca nun chiagne
VI. La serenata
VII. Non ti scordar di me
VIII.Dicitencello vuije

* Program süresi: Yaklaşık 45 dk.


UMUT KOSMAN , bariton

Müzik eğitimine sekiz yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Klasik Gitar Anasanat Dalı’nda başlayan Umut Kosman, lisans devresinde aynı okulun Şan-Opera Anasanat Dalı’na geçiş yaparak, 2008 yılında “Şeref” derecesi ile mezun olmuştur.
2007 yılında 5. Genç Sesler Yarışması’nda mansiyon ödülü almaya hak kazanmıştır. Aynı yıl Venedik’te Benedetto Marcello Konservatuvarı’nda Stella Silva ile çalışmıştır. 2013 yılında, 15. Siemens Opera Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazanarak, Avusturya’nın Salzburg şehrinde bulunan Mozarteum Müzik Akademisi´nde 6 haftalık eğitim bursu kazanmış ve akademi bünyesinde Tom Krause, Alessandra Althoff ve James Vaughan ile çalışmıştır. Bu süreç içerisinde Mozarteum Müzik Akademisi dersleri haricinde Luca Pisaroni ile çalışmaya başlamıştır. 2013 yılının ağustos ayında, Salzburg Festivali’nin açılış konserlerinden “Genç Yetenekler Konseri”nde yer almıştır. Aynı yıl, Mozarteum Akademisi’nde yapılan Buffo Aria Yarışması’nda ikincilik ödülü kazanmıştır.
2014 Ocak ayında, Bilkent Senfoni Orkestrası ile G. Puccini’nin “La Boheme” Operası’nda solist olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde W.A.Mozart’ın “Don Giovanni” operasında “Don Giovanni” başrolünü seslendirmesinin yanısıra Carmen ve Rigoletto operaları’nda da solist olarak görev almıştır. Bilkent Konser Salonu, Mozarthaus Ankara Konser Salonu ve Cer-Modern konser salonlarında resitaller vermiştir.
2014-2015 sezonunda, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde G. Puccini’nin “La Boheme” operasında “Schaunard” rolünü seslendirmiştir. Aynı yıl, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde V.Bellini’nin I Puritani operası’nda “Sir Riccardo Forth” rolünü seslendirmiş ve sezonun devamında W.A.Mozart'ın Don Giovanni Operası'nda "Don Giovanni" rolünü seslendirmiştir. 2015-2016 Sanat Sezonu'nda ise Selman Ada’nın “Ali Baba ve 40" adlı Operası’nda “Kasım” ve “Abdullah” rollerini, G. Verdi’nin La Traviata Operası’nda “Giorgio Germont” rolünü seslendirmiş ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Açılış Gösterisi’nde solist olarak yer almıştır.
25 Kasım 2015 Tarihi’nde Avustralya’nın Canberra şehrinde, 29 Ekim 2016 tarihi’nde, İskoçya’nın Edinburgh şehrinde, 21 Nisan 2017 tarihi’nde ise Kanada’nın Toronro ve Ottawa şehirlerinde konserler vermiştir.
2016- 2017 Sezonunda Samsun Devlet Opera ve Balesi ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Sahneleri’nde G. Bizet’in Carmen operası’nda “Escamillo” rolünü seslendirmiştir.
2017-2018 Sanat sezonunda İstanbul Devlet Opera Balesi’nde I. Stravisnky’nin The Rakes Progress operasında “Nick Shadow” rolünü seslendirmiştir. 2018-2019 Sezonunda İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde J. Massenet’in Don Quichotte Operası’nda Sancho rolünü ve S. Rachmaninof’un Aleko Operası’nda Aleko rolünü seslendirecektir.
Çalışmalarına 2008 yılından beri Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde misafir solist sanatçı olarak devam etmektedir.

ÇİÇEK CİHAN, piyano

Çiçek Cihan1995 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünden mezun oldu.Lisans öğrencisiyken,Ankara Devlet Opera ve Balesinde orkestra sanatçısı ve korrepetitör olarak çalışmaya başladı.
2002 yılında Anthion Ensemble oda müziği topluluğunu kurdu.Özellikle Barok dönem müzikleri seslendiren topluluk için tüm orkestra düzenlemelerini yaptı.Grupla bir CD kaydetti.
2013 yılından itibaren Türkü'nun Öyküsü adlı projesi Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 2 sezon boyunca sahnelendi ve çok sayıda turne gerçekleştirdi.
2015 yılında başlayan 'Eğitim Konseri' projesi ile Kültür Bakanlığıyla ortak olarak Ankara'daki okullarda her hafta 2 konser vermektedir.
Son olarak,18 Aralık 2018'de Ankara Devlet Tiyatrosunda sahnelenen "Midas'ın Altınları" adlı çocuk müzikalinin müziklerini besteledi.
2003 yılından bu yana ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümünde öğretim görevlisidir.
Ankara Devlet Opera ve Balesinde Basrejisör yardımcısı ve piyanist olarak görevlerine devam etmektedir.